Przejdź niżej

kompleksowa produkcja i serwis

Firma Crystan od kilkudziesięciu już lat jest jednym z wiodących w Polsce producentem wałów napędowych oraz komponentów do wałów napędowych (krzyżaki, podpory, flansze, przeguby).


Rosnące zaufanie klientów oraz ponadprzeciętna jakość, przełożyły się na rozbudowę firmy i poszerzenie działalności na 5 oddziałów krajowych: Toruń, Bydgoszcz, Pruszcz Gdański, Gdynia i Boczów. Świadczą one kompleksowe usługi regeneracji i wyważania wałów napędowych dla klientów detalicznych i hurtowych. 


Samochody ciężarowe i  dostawcze, a także firmy transportowe liczące nawet kilkaset pojazdów w swojej flocie. Obsługujemy przedsiębiorstwa produkcyjne oraz przemysł ciężki. Współpracujemy także z hurtowniami motoryzacyjnymi oferując zawsze konkurencyjne ceny wałów i części w szybkim czasie dostawy.

Czytaj więcej
wały napędowe kardana

Producent wałów napędowych

Produkcja wałów napędowych do wszystkich rodzajów pojazdów: samochody osobowe, ciężarowe, terenowe, autobusy, maszyny przemysłowe i budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Nasz park maszynowy pozwala nam podejść do każdego zlecenia indywidualnie i produkować wały zgodnie z konkretną specyfikacją techniczną i potrzebami klienta. 


Jako jedyni w Polsce wszystkie wały napędowe produkujemy najnowszą metodą RS7 z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny wielofunkcyjnej, która oferuje znacznie wyższą jakość i precyzję niż dotychczas. RS7 to połączenie operacji takich jak : wprasowanie przegubów w rurę, centrowanie, spawanie i prostowanie oraz wyważanie i zgrzewanie na jednej maszynie. Najważniejszymi zaletami są: produkcja z jednego zamocowania oraz krótszy czas naprawy lub produkcji.

Czytaj więcej
producent wałów napędowych

Produkty

Poznaj szeroką gamę naszych produktów dostępnych od ręki

Nowe wały napędowe

Wały napędowe do pojazdów ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, linii produkcyjnych i jednostek ochrony przeciwpożarowej. 


W ofercie posiadamy między innymi:

  • wał pędny spawany z rurą 
  • wał pędny spawany bez rury 
  • wał pędny sztywny z koszem typu H
  • wał pędny podwójny z podporą 
  • wał pędny typu mechanics 
  • wał pędny z przegubem podwójnym
  • wał pędny przedni/pośredni z podporą

 

Do tego wały napedowe: główne, przednie, międzymostowe, pomp hydraulicznych i przystawki mocy.

 

Przemysł: do maszyn leśnych, ciągników, naczep, kombajnów, koparek, ładowarek, dźwigów, linii produkcyjnych w produkcji metalurgicznej, hutniczej, papierniczej, spożywczej, motoryzacyjnej. 


Nasz zakład produkcyjny wykona dowolny wał na zlecenie klienta, napisz lub zadzwoń do nas, aby poznać szczegóły. 

Zamknij
Części do wałów

Posiadamy części do wałów napędowych produkcji własnej. Ponadto pracujemy na komponentach innych producentów takich jak np: Dana - Spicer, Tirsan, Elbe, Klein oraz wielu innych. To co jednak jest znaczącym wyróżnikiem naszej oferty to własna linia produkcyjna z zaawansowanym parkiem maszynowym pracująca na wielu innowacyjnych rozwiązaniach technicznych.


Oferujemy m.in.: krzyżaki, łożyska, złącza kołnierzowe, złącza rurowe (spawalnicze), kompensacje (frez z tuleją), złącza pośrednie, podpory, korpusy wału i osłony. Skontaktuj się z nami i zamów co potrzebujesz zawsze w konkurencyjnej cenie.

Zamknij
Podpory wałów napędowych

Oryginalne podpory najwyższej klasy do pojazdów ciężarowych, osobowych, maszyn budowlanych i rolniczych.

 

Podpory dostępne w bieżącej sprzedaży detalicznej oraz dla klientów hurtowych. Posiadamy dedykowana produkcje zewnętrzną wg naszego projektu, dla wybranych modeli podpór.

 

Wysoka redukcja drgań i zapobieganie szybkiemu zużyciu wału napędowego.

Zamknij
Krzyżaki

W naszej ofercie posiadamy niemal 1000 rodzajów krzyżaków w bieżącej sprzedaży detalicznej oraz dla klientów hurtowych. Zaopatrujemy serwisy, warsztaty i wiele firm w Polsce i Europie zajmujących się produkcją wałów napędowych. 


Przeguby krzyżakowe, krzyżaki wałów kardana, krzyżaki z różnym rodzajem smarowania, krzyżaki bezobsługowe, krzyżaki kernerowane (zagniatane) np. do układu kierowniczego. Krzyżaki dla zastosowań specjalnych np. typ mechanics, krzyżaki o podwyższonej wytrzymałości (np. sprzęt ciężki), do wałów międzymostowych, autobusów.

Zamknij
WYBIERZ ODDZIAŁ, ABY WYŚWIETLIĆ DANE
Toruń
Gdynia
Pruszcz Gdański
Boczów
Bydgoszcz
CRYSTAN RYSZARD STANGRICKI

Zadzwoń do nas:

+48 603 11 8888

+48 609 11 8888

E-mail:

torun@crystan.pl

ul. Kręta 5

87-100 Toruń

NIP:

9561220703

CRYSTAN CARDAN SERVICE SP. Z O.O.

Zadzwoń do nas:

+48 697 038 314

E-mail:

gdynia@crystan.pl

Świętego Mikołaja 59A

81-062 Gdynia

NIP:

9581712473

CRYSTAN CARDAN SERVICE SP. Z O.O.

Zadzwoń do nas:

+48 785 118 888

E-mail:

pruszcz@crystan.pl

Komunalna 5

83-000 Pruszcz Gdański

NIP:

9581712473

CRYSTAN CARDAN SERVICE SP. Z O.O.

Zadzwoń do nas:

+48 697 038 310

E-mail:

boczow@crystan.pl

Plac Konstytucji 3 Maja 2-4

66-234 Boczów

NIP:

9581712473

CRYSTAN RYSZARD STANGRICKI

Zadzwoń do nas:

+48 697 038 311

E-mail:

centrala@crystan.pl

Smoleńska 124

85-871 Bydgoszcz

NIP:

9561220703